För att ge dig bättre service använder vi cookies. Genom att fortsätta på sidan godkänner du vår användning av cookies.

Vi älskar te!

Det är svårt att gå tillbaka till vanligt te, när du har provat våra.

Vår affärsidé är att med kunskap, nytänkande och personlig service vara den ledande leverantören i Sverige av kvalitetste. Det har vi nu varit sedan 2000.
Vi vill göra ekologiskt och etiskt producerat te tillgängligt för alla. Därför hittar du mycket ekologiskt och Fairtradecertifierat te.

Har du frågor om te? Snacka med oss!

Vill du erbjuda oss produkter eller tjänster är du välkommen att maila oss, så håller vi telefonerna lediga för våra kunder.


Försäljning

Håkan Kjellström

VD & grundare. Vending storkund, grossister Retail
08 68 40 50 00
hakan@tekompaniet.se

Mia Borgernäs

Försäljningsansvarig. Storkund, onlinebutiker
08 68 40 50 06
070 916 33 26
mia@tekompaniet.se

Camilla Dahlström

Privata kedjekunder Foodservice
08 68 40 50 03
073 525 73 07
camilla@tekompaniet.se

Jenny Johansson

Offentliga och privata enskilda kunder
08 68 40 50 02
070 434 91 40
jenny@tekompaniet.se

Jessie Sjöstrand

Innesäljare Foodservice & Retail, konsumentkontakt

08 68 40 50 04
jessie@tekompaniet.se

Pär Andersson

Grossister Foodservice, vending
08 68 40 50 01
070 729 32 30
par@tekompaniet.se


Ekonomi & Administration

Jessica Graarud

Ekonomi, inköp, logistik.
08 68 40 50 11

Sofia Vanberg

Ekonomiassistent, kund- & leverantörsreskontra, logistik, konsumentkontakt
08 68 40 50 12
sofia@tekompaniet.se


Marknad & Kommunikation

Olov Wetterlund

Pressmateriel, sociala medier, web, materielproduktion, annonser
​08 68 40 50 14
070 769 39 70
olov@tekompaniet.se

Ola Andersson

Delägare. Mässor, spons & samarbeten, teknik, personalfrågor, webshop
08 68 40 50 15
ola@tekompaniet.se

Produkten har lagts i din varukorg Visa varukorgenTill kassan